Klasa 3OL na wykładzie
„Homeostaza wapnia w Dystrofii mięśniowej Duchenne’a”

W dniu 22 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 3OL uczestniczyli w wykładzie zatytułowanym „Homeostaza wapnia w Dystrofii mięśniowej Duchenne’a” zorganizowanym przez Centrum Neurobiologii Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN im. M. Nenckiego.

Uczniowie dowiedzieli się jak skomplikowana i dokładna jest diagnostyka nieuleczalnych chorób genetycznych, do których należy wspomniana w tytule wykładu dystrofia mięśniowa. Mogli także dowiedzieć się jakie zmiany zachodzą w komórkach na skutek zaburzeń genetycznych. W trakcie wykładu podkreślono jakie znaczenie odgrywa wapń w procesach zachodzących w organizmach ludzkich. Wykład niewątpliwie był pouczającym doświadczeniem, przybliżającym złożoną naturę badań naukowych w medycynie nad nieuleczalnymi chorobami genetycznymi.